Computas Trondheim styrker laget med seniorutvikler Klaus Stafto. Rett før jul flyttet selskapet inn i nye kontorlokaler – et unikt kirkebygg på Bakklandet. Kontorleder Marit Gartland forteller at Computas har store vekstambisjoner i regionen.

Klaus kommer senest fra rollen som Java-utvikler i KnowIT og har dessuten erfaring med både teamledelse og prosjektledelse.
– Computas har rykte for å være et solid konsulentfirma med langsiktig fokus. Jeg synes det er spennende at selskapet er ansatteid, noe jeg tror påvirker kulturen positivt. Jeg har også positive erfaringer fra tidligere oppdrag der jeg har jobbet sammen med dyktige og hyggelige folk fra Computas, sier Klaus om motivasjonen for å starte i Computas.
– Computas har bygget opp en spennende kundebase i Trondheim, til tross for kort fartstid i regionen. I fjor høst en ny storavtale med Domstoladministrasjonen, i tillegg har de selskaper som Tensio, Frøy og GE Vingmed Ultrasound på oppdragslisten. Som konsulent er det ekstra engasjerende for meg å kunne jobbe med systemer som er viktige for både kunden og landet forøvrig. Jeg ser fram til å bidra i oppdrag som utgjør en forskjell for kunden, kollegaer, kundens kunder og for samfunnet. Underveis regner jeg med å få lære mye og ser fram til en kombinasjon av mestringsfølelse og utfordringer, avslutter Stafto.
Leder for Computas i Trondheim, Marit Gartland, ser lyst på fremtiden i “Norges teknologihovedstad.”
– Det er spennende tider for oss i Trondheim. Vi vokser, og det skal vi fortsette å gjøre. Med Klaus sin etterspurte erfaring innenfor Java-koding styrker vi laget vårt ytterligere som en attraktiv samarbeidspartner i Midt-Norge, fortsetter daglig leder for Computas i Trondheim, Marit Gartland.
Høsten 2025 flyttet Computas inn i et av Trondheims kuleste kontorlokaler – det historiske kirkebygget på Bakklandet.
– Disse unike lokalene blir et levende samlingssted for både ansatte, samarbeidspartnere og kunder, sier Marit Gartland, leder for Computas Trondheim den gang.
Solveig Heitmann til Computas sin NXT-avdeling
I tillegg til Klaus har Computas også ansatt Solveig Heitmann som allerede har hatt sine første dager i selskapets NXT-avdeling for nyutdannede i Oslo. Heitmann kommer rett fra NTNU hvor hun har studert Cybersikkerhet og datakommunikasjon.
– Motivasjonen min for å begynne i Computas var først og fremst de hyggelige folkene og det gode fagmiljøet, sier Heitmann om sin nye arbeidsgiver.
– Solveig har tidligere imponert oss gjennom arbeidet som sommerstudent hos oss. Vi er derfor veldig glade for å ha fått henne som et dyktig tilskudd til avdeling NXT, sier HR-direktør Christine Langbråthen som også forteller at Computas fremdeles rekrutterer til høstens NXT-avdeling. Hun oppfordrer interesserte kandidater i både Oslo og Trondheim til å søke.



Du må være logget inn for å legge inn en kommentar.