Det er knapt en måned siden vi annonserte ansettelsen av flere erfarne utviklere, nyutdannede og deltidsansatte studenter i Trondheim. Nå ønsker vi ytterligere fire seniorteknologer velkommen til Norges teknologihovedstad.

Christian Wattengård, Eivind Alfsvåg Johansen, Leo Gimre og Anette Fagerheim Bjerke er de nyeste tilskuddene til Computas-kontoret i Trondheim. De fire tar med seg erfaring og kompetanse innen blant annet utvikling, design, brukeropplevelse, data og kunstig intelligens.
Christian Wattengård er fra Trondheim og har studert ved Høgskolen i Sør-Trøndelag. Før han begynte i Computas jobbet han i Avonova og Bouvet. Faglig er han spesielt opptatt av å utforske nye teknologier og hvordan de kan brukes til å skape verdi for kundene.
– Jeg brenner for å lære og bruke nye teknologier. Det er spesielt spennende å hjelpe kunder med å se hvilke muligheter som finnes i ny teknologi, og hvordan de faktisk kan ta dem i bruk, sier Wattengård.
Etter flere år i et større konsulentmiljø ønsket han seg til et mindre selskap, hvor han kunne være med på den videre utviklingen.
– Jeg hadde lyst til å bli en del av et mindre selskap og være med på å vokse sammen med det. Det fant jeg i Computas, forteller han.
Fra performance til design og brukeropplevelse
Eivind Alfsvåg Johansen har studert ved både NTNU og UiT og kommer, i likhet med Christian, til Computas fra Bouvet.
Som seniorteknolog har Eivind en særlig faglig interesse for performance og hvordan man bygger løsninger som yter godt. Han ble tiltrukket av miljøet i Computas, og ikke minst av en litt uvanlig egenskap ved selskapet.
– Computas virker rett og slett som en kul bedrift. At selskapet i tillegg er eid av de ansatte, gjorde det ekstra interessant, sier Johansen.
Leo Gimre har studert ved NTNU og kommer til Computas fra Knowit. Faglig er han særlig interessert i frontend, design og universell utforming, med UX, UI og Design Thinking som sentrale interesseområder.
For Leo var størrelsen og fagmiljøet noe av det som gjorde Computas attraktivt.
– Jeg hadde lyst til å bli en del av en liten gjeng med gode fagfolk, sier Gimre.
Styrker kompetansen på data og KI
Den fjerde nyansatte er Anette Fagerheim Bjerke. Også hun har studert ved NTNU og kommer til Computas fra Brilliant AS.
Hun er særlig opptatt av å analysere data og bruke dem til å skape innsikt for kundene. Kunstig intelligens og maskinlæring er også områder hun ønsker å jobbe videre med.
– Computas virker som en spennende arbeidsplass med gode muligheter for faglig utvikling, sier Bjerke.
Fortsetter å bygge miljøet i Trondheim
Med Christian, Eivind, Leo og Anette på plass fortsetter Computas å bygge opp teknologimiljøet i Trondheim med ytterligere erfaring og kompetanse.
– Vi har ambisjoner om å fortsette å vokse i Trondheim, og målet er å bygge et sterkt og attraktivt teknologimiljø som både medarbeidere og kunder ønsker å være en del av, sier leder for Trondheimskontoret, Marit Gartland.



Du må være logget inn for å legge inn en kommentar.